Hakkında

Merhaba,

de/da, araştırmayı, gözlem yapmayı ve yazmayı seven bir grup arkadaşın iki ayda bir çıkardığı bir fanzin. Şu ana kadar on bir sayı çıkardık. Haber, araştırma, görüş, deneme, eleştiri, gezi yazıları ve öyküler yayımlıyoruz. Yoğun siyasi gündem nedeniyle kendine yer bulamayan, ama bizi heyecanlandıran ve önemli olduğunu düşündüğümüz konular üzerine yazıyoruz.

***

DUYURU

Bir haberimiz var: de/da‘yı profesyonel bir yayına dönüştürmeye karar verdik. Fanzin de/da, Ekim/Kasım 2017 sayısıyla yayın hayatını noktalıyor. Dergi de/da ise, Şubat/Mart 2018 sayısıyla birlikte yayın hayatına başlayacak.

Dergi de/da‘da da, fanzinde olduğu gibi saha araştırmasına dayalı haberler, görüş yazıları, denemeler, eleştiri yazıları, gezi yazıları, öyküler, fotoğraf ve çizimler yayımlayacağız. Fanzin de/da‘da pek görmediğiniz röportajlarla dergide daha sık karşılaşacaksınız. İlk sayımızın dosya konusu, “Korkularımız.”

Dergi de/da‘nın ilk sayısına katkıda bulunmak isterseniz, eserlerinizi 1 Aralık’a kadar irmak@de-da-dergi.com adresine gönderebilirsiniz. de/da için özel olarak hazırlanacak saha araştırmasına dayalı haberler için telif ücreti ödenecektir. Bir haber fikriniz varsa lütfen iletişime geçin.

Sevgiler,

Irmak